Kyiv Mohyla Foundation of America logo Excellence in Education Kyiv Mohyla Academy Logo
PRESS RELEASE #6, December 10, 2010
contact us | donate

ВИЩА ОСВІТА В УКРАЇНІ: ПОВЕРНЕННЯ до РАДЯНСКОГО СОЮЗУ?

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
«КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ»
в ОПОЗИЦІЇ ДО «РУЙНУЮЧИХ РЕФОРМ»

КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА ФУНДАЦІЯ АМЕРИКИ ЗАКЛИКАЄ ПІДТРИМАТИ АКАДЕМІЧНУ СВОБОДУ ТА АВТОНОМІЮ

Міністерство освіти і науки України  нещодавно запропонувало проект Закону про "реформування" вищої освіти в Українi, що викликало відповідь від д-ра Сергія Квіта, президента Національного Університету «Києво-Могилянська академія».

На прес-конференції в Києві, проведеній 9 грудня, Сергій Квіт зазначив, що: "зміни, запропоновані законопроектом, перекреслять численні істотні досягнення  Академії з моменту її відродження у 1992 році, і повернуть вищу освіту в Україні до дискредитованої радянської моделі з централізованим контролем".

Пропозиції міністра освіти Дмитра Табачника скасовують університетську автономію та академічну, фінансову та організаційну свободи незалежних університетів.  Крім того, пропоновані зміни не допустять інтеграції української освіти та науки до європейських і західних стандартів вищої освіти.  Пропоновані зміни також заборонять Києво-Могилянській академії використання англійської мови як другої робочої мови в університеті та  в якості критерію відбору студентів.

У відкритому листі від 6 грудня на ім'я українського президента Віктора Януковича, прем'єр-міністра Миколи Азарова і голови парламенту Володимира Литвина, д-р Сергій Квіт попередив, що прийняття проекту закону "призведе до самоізоляції країни у сфері освіти, а також до деградації науки, освіти та економіки країни".

У публічній заяві, директор Докторської Школи Києво-Могилянської академії д-р Михайло Винницький характеризує пропоновані зміни в українському законодавстві як "напад на Національний університет "Києво-Могилянська академія", стверджуючи, що проект закону "зруйнує те, що зробило Києво-Могилянську академію одним з кращих і найбільш західних ВНЗ в Україні протягом останніх 20 років. "

Києво-Могилянська Фундація Америки (Чикаго, США) також категорично заявляє свою незгоду із пропонованими змінами в проекті закону, і засуджує Міністерство освіти за спробу відновити авторитарний контроль над вищою освітою в Україні, й особливо його втручання в  справи Національного  Університету «Києво-Могилянська академія» - авторитетного вищого навчального закладу України.

"Законопроект матиме поважні негативні наслідки не тільки для  Києво-Могилянської академії, але й на всі університети країни. Без сильної, незалежної університетської системи, Україна не може сподіватися на досягнення провідної ролі на міжнародній арені", вважає Марта Фаріон, президент Києво-Могилянської Фундації Америки.

М. Фаріон також переконана, що "пропоновані наступи на університетську свободу та  незалежність несумісні з місією Національного університету «Києво-Могилянська академія», якій Фонд надає підтримку та пріоритет. Університетська автономія та академічні свободи є основою громадянського суспільства ".

Києво-Могилянська фундація Америки закликає Президента України, Прем'єр-міністра і Голову Парламенту України переглянути та відкинути пропоновані зміни в українському законодавстві які порушують норми світової вищої освіти та засади академічної свободи.  Фундація сподівається на підтримку університетів, викладачів і студентів з усього світу, щоби спільно  розпочати протести проти запропонованих «реформ».

Відкритий лист Д-ра  Сергія Квіта доступний за посиланням:
www.ukma.kiev.ua/eng_site/news/addm/Open%20letter_NaUKMA_eng.pdf

Заява Національного Університету «Києво-Могилянська академія» доступна за посиланням: www.ukma.kiev.ua/eng_site/news/news_detailed.php?id=218.

______________________________

Національний університет «Києво-Могилянська академія» засновано 1615 року, і після майже 2 століть вимушеного забуття, він був відновлений у 1992 р. З того часу, Університет провадить  місію виховання нових поколінь лідерів, базуючись на академічних свободах та найвищих міжнародних стандартах якості освіти, нормах права та етики задля розбудови демократичного громадянського суспільства.  Незважаючи на труднощі, Університет за короткий час здобув визнання в країні та на міжнародній арені  як потужний вищий навчальний заклад. Для детальнішої інформації див. www.ukma.kiev.ua/eng_site/index.php in English and http://www.ukma.kiev.ua/ in Ukrainian. 

Києво-Могилянська Фундація Америки– організація мета якої полягає в наданні допомоги і підтримки Національного університету "Києво-Могилянська академія. Фонд провадить свою діяльність за допомогою участі добровольців і благодійних датків.
Для детальнішої інформації див. www.kmfoundation.com.

Для детальнішої інформації контактуйте з:

Марта Фаріон
Президент Києво-Могилянскої Фундації Америки
Тел. У США 773-490-9797
Е-пошта:  mail@kmfoundation.com

 

Лариса Човнюк
Віце-президент з міжнародної діяльності НаУКМА
Тел. +38 044 425-50-16
Е-пошта:  larch@ukma.kiev.ua

 

read in English

 

 

Kyiv Mohyla Academy main building picture
Links

Video Clip About Kyiv-Mohyla Library Work.

  • Exhibit on Restoration of St. Sophia Church in Kyiv.
  • Free Electronic Resources
    at Kyiv Mohyla Academy.
Click on link to see and hear video.
Turn on the sound.
http://www.library.ukma.kiev.ua/index.php?id=369

The National University
of "Kyiv-Mohyla Academy"

http://www.ukma.kiev.ua/eng_site/index.php

Kyiv Mohyla Foundation of America
www.kmfoundation.com

Kyiv Mohyla Business School
http://www.kmbs.com.ua

NaUKMA LIbrary
http://www.library.ukma.kiev.ua/index.php?id=12

Kyiv Mohyla School of Journalism
http://en.j-school.kiev.ua

NaUKMA School of Law
http://www.ukma.kiev.ua/eng_site/en/edu/under_gr/f_law/resourses.php

Kyiv-Mohyla Summer School
http://summerschool.ukma.kiev.ua

PhD programs at NaUKMA
http://gradschool.ukma.kiev.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=30

Department for Foreign Cooperation
http://www.dfc.ukma.kiev.ua

ELibUkr Project
http://www.elibukr.org

Please donate to Kyiv Mohyla foundation


Published by Kyiv Mohyla Foundation of America
Kyiv Mohyla Foundation of America (KMFA) is a non-profit, non-governmental organization established in 1992 to support and assist the National University of Kyiv Mohyla Academy and institutions of higher learning in Ukraine to reach excellence in education and innovative research, to help students and faculty achieve personal and intellectual growth and to contribute to Ukraine’s democratic reform through education with a focus on the rule of law and ethical standards.
Kyiv Mohyla Foundation of America, P.O. Box 46009, Chicago, IL 60646-0009 USA,
Tel.: (773) 490-9797  Fax: (773) 305-8900,
www.kmfoundation.com, mail@kmfoundation.com
KMF is registered in the USA as a 501(c)(3) non profit organization. Your donation is fully tax deductible as permitted by law.